Інтерпретація туль
Закон стародавнього Сходу був аналогічний закону Хамурабі – “Око за око, зуб за зуб”. Цей закон виконувався неухильно навіть тоді, коли причиною чиєїсь смерті була випадковість. У схожих умовах, коли спаринг в його сучасному вигляді ще не був винайдений, для людей що займаються бойовими мистецтвами було неприйнятно проведення реальних дій проти живого супротивника як під час тренувань, так і при тестуванні техніки атакуючих і захисних дій. В деякому розумінні індивідуальна підготовка була прихована до тих пір, поки не був винайдений перший комплекс рухомих дій.
Туль – це комплекси, що складаються з основних атакуючих і захисних рухових дій, що виконуються в логічно обґрунтованій послідовності. Персона яка займається імітує двобій з декількома супротивниками. При цьому виконуються різні атакуючі або захисні дії, відповідно до «ситуації».
Використання в тренуванні Тулю дозволяє шляхом повторення багатьох зв’язок рухів удосконалити спаринг, підвищити гнучкість, оволодіти технікою зміщень, зміцнити м’язи, навчатись контролю дихання, покращити плавність та ритмічність.
Спаринг може показати, хто з суперників сильніший, але не говорить про те, у кого краща техніка. Туль є більш чутливим індикатором рівня індивідуальної техніки.
При виконанні тулю слід акцентувати увагу на наступних моментах:
Пересування повинні починатися і закінчуватися в одному і тому ж місці. Уміння досягати цього свідчить про точність рухів.
При виконанні кожного руху тіло має бути обернене в певному напрямку, повинна застосовуватися правильна стійка.
Відповідно до специфіки рухів, що виконуються, під час тулю м’язи мають бути або повністю напружені, або повністю розслаблені.
Рухи повинні виконуватися ритмічно, “смикання” недопустимі.
Чергування прискорень і гальмувань повинне відповідати рекомендаціям.
Перш ніж перейти до вивчення наступного тулю, треба добре освоїти попередній.
Таеквондисти повинні знати призначення кожного руху.
Кожен рух повинен виконуватися як під час реального бою.
У таеквон-до налічується 24 тулі.
Чому саме 24?
Людське життя(близько 100 років) в масштабі вічності може розглядатися як день. Таким чином, усі люди – прості мандрівники, що проходять перед лицем вічності за один день. Ніхто не може прожити довше за невеликий відрізок часу, відпущеного йому для життя. Але, незважаючи на це, багато людей так сильно прагнуть до матеріальних достатків, неначе вони збираються прожити тисячоліття.
Небагатьом вдається залишити прийдешнім поколінням зразки високого духу і таким чином набути безсмертя. Дух вічний, матеріальні достатки – ні. Найголовнішим в житті є те, що передається прийдешнім поколінням.
Я залишаю нащадкам таеквон-до. Це мій слід в історії, слід людини, що жила у кінці ХХ-го століття. 24 туль символізують 24 години в добі, тобто моє життя.
(засновник Таеквон-До, генерал Чой Хон Хі)